Starburst

Спремете се за междугалактическата авантура, каде и да сте со Активните допир!

Активните беше еден од NetEnt повеќето високо признати игри и сега NetEnt допир разви играта да бидат достапни за сите преносни уреди како мобилни телефони и таблети во името активните допир. Играта има само една карактеристика која може да биде малку разочарувачки на луѓе кои се користат за да се игра слот игри со многу функции и имаат начин на размислување на "Колку повеќе merrier" . Кога станува збор за оваа игра, има само една карактеристика која е дива Активните. Но функција е навистина наградува и мотото дека луѓето треба да бидат следните за оваа игра е "кратко и слатко"!

Кликни тука за да добијат £ 5 Слободен + £ 800 бонус преминуваме!

спецификации слот

Како мобилни слот, Графички загрозат е една популарна работа направено од страна на програмерите да се обезбеди непречено игра. Но NetEnt има направено такво нешто со Активните допир и играта има некои навистина смирувачки анимации и графики, кои одат добро со темата. Играта исто така има одлични звучни ефекти, но лесно playability на играта е она што го прави одличен игра да се игра. Играта е 5 ролна и 10 плати линии слот игра, но има и начини победи функција која во суштина ви дава во корист на се има 20 плати линија игра. Играта слот е ниска испарливи еден и има флексибилен удел опсег помеѓу 10p до £ 100.

карактеристиките на играта

Активните допир има само една функција, за да се фалат за, но тоа е многу честа и високо вреднувано и може да продолжи да одговара на вашиот апетит за забава.

Дивите функција Активните се активира кога ќе го добиете активните симбол на вашиот макари. Овој симбол доаѓа само во 2, 3то, и 4 ролна. И покрај тоа што може да дојде на една ролна или сите ленти во исто време, ќе најдете дека работите може да се добие прилично возбудливо кога ќе го добиете овој симбол на само една ролна. Симболот е, во суштина,, на диви проширување и прикрива цела ролна. Она што е најдобро е да се добие бесплатен спин право откако ќе го добиете симбол на вашиот екран игра. Значи, кога ќе добие три од овие симболи заедно, ти добиваш 3 макари полн дивините и 3 бесплатни врти премногу!

Summary

Активните допир е слот игра забава со навистина голема графика за мобилни слот игра. Играта има RTP на 96.1% и има 50,000 победа монета што максималната граница. Иако играта има само една функција, ќе најдете дека тоа е многу повторливи и дека, всушност, нема простор за било каков подобра функција! Темата е забавно и играта е способен да се додека се далеку вашето време, без разлика во какво расположение сте во!