Легендата на Шангри-Ла: Кластер Плаќа ™

Легендата на Шангри-Ла:Кластер Плаќа е одличен Велика Британија слотови онлајн игра развиена од страна на Нет Забава. Тоа е 6 макари и 5 редови слот кој е на располагање на десктоп, мобилни и таблет уреди. Оваа Велика Британија слотови онлајн игра има мазна игра во која играчите треба да се создаде групи на минимум 9 идентични симболи кои се гледа хоризонтално или вертикално наместо на лево-десно payline. Овој слот игра онлајн Slots на сајтот може да се игра со минимален залог од £ 0,10 и максималната залог од £ 200.00.

Играј сега
 

Игра да се фати огромни победи во овој врвен Велика Британија слотови онлајн !!

ова Велика Британија Slots Онлајн игра е тематски врз мистична Хималаите царство како што е опишано од страна на познатиот автор Џејмс Хилтон. Се одликува со фантастично дизајниран животната средина со прекрасни анимации и визуелни. Оваа онлајн Slots Мапа им овозможи на играчите да се заработи голем џекпот од 10,000 времето на нивниот удел. На РТП е 96.59%.

На слот содржи 3 икони гуру кои се 2 повисоки позиции- Мајмунот, мачката и слон. Додека другите икони се признаваат како пурпурна коњче, праска боја цвет, златна рипка и зелени пеперутка. исто така,, зелени чин прашалник како на диви икона и тоа ќе се трансформира во кое симбол дава врвот исплата кога кластерот е можно.

Профитабилен бонус функции да барате-

слободен врти

Ова е активиран од страна на добивање на 3, 4, 5 или 6 на симболи растера некаде на макари. Овие ќе потрае 2 ролна позиции на тој начин, играчите сакаат само половина симбол во поглед со цел да се направи овој активни.

сега, пет, шест, седум или осум слободни врти ќе се даде на играчите соодветно. и, по секоја од врти меѓу два и шест диви икони ќе се стави на макари. тука, првите две се поставени до случајно, но никакви дополнителни оние кои ќе ги унапредат следната да се групираат. исто така,, играчите ќе се постигне 1 повеќе спин, во случај износот на вкупната цена е помала од вкупната залог 10x.

Случаен дивината / Замени

Ова може да се активира во овој Велика Британија слотови онлајн игра со добивање на најмалку две групи од најмалку четири идентични симболи во база игра и дивините ќе биде ставен на репортажите до овие групи се приклучат во за исплата.

леплива Respins

Тоа е контролирано од добивање на две идентични јата помеѓу 5 и 8 симболи. сега, играчите ќе добие слободна respin со кластери кои се одржа во место. Секој дополнителен идентични симболи слетување ќе обезбеди дополнителни спин до последната исплата.

подбуцнеше ролна

Ова може да се случи кога двете растера симболи слета врз макари и друго 1 земјиште само надвор од поглед. Сепак, дека третиот симбол ќе биде nudged нагоре во поглед за да го активирате слободни врти.

Да-ги сумира

Играј сега
 

Легендата на Шангри-Ла:Кластер Пеи е добро конструирани слот. Тоа вклучува едноставни правила и ефикасни бонус функции. Оваа Велика Британија слотови онлајн игра има средна варијанса и на тој начин, може да се очекува да се здобијат со големи победи.