Foxin Wins

Четка на вашиот начини да ги задоволат повеќето артикулираат лисица во градот во слотови сајт. Беспрекорно облечен во смокинг, Г-дин. Foxin победи се игра домаќин на овој 5 reel 25 payline мобилни и десктоп игра слот. Радијална богатите и различни воздух на лицето (??) во командата, тој и неговите кученца ќе ви раскошен со нивната широкоградост и победи.

Фокс Победи симболи

На 3D богата, лисица тематските мобилни и десктоп слот зема торта за оригиналност и креативност. Кој би помислил на богат лисица и неговиот потомството на кученца ќе ви пружи рака на помош за да ја добие примамлива и исклучително профитабилен победи? Раскошно дизајнирана дејството се случува во луксузни дневна соба со кученца неизразен околу и играње на репортажите. Кој покажува знаци на богатство се автомобили, злато фонтани, куќи и злато исечените симболи картичка.

Game Features

Wilds: Господар на убава палата, Г-дин. Фокс се појавува на макари да се донесе со цел да го, со замена за остатокот од симболите. Се постигне оваа задача, и може да победи 2,000 монети како бонус за помагање на него.

Scatters: На Foxin победи игра не сака да се врати со празни раце. Најди расфрлани тенџере на злато симбол било каде на макари и може да се победи до 100 пати удри облози.

Стави крај на својата турнеја на лисицата замок, со активирање на 10 бесплатни игри и двојно вашите добивки. Само погледнете за 3 или повеќе од 3 од расфрлани тенџере на злато симбол на макари и можете повторно да ја принуди на слободен врти игра. Симпатична кученца ќе го направи тоа повеќе забава исполнета со покачување на макари и додавање на диви симбол.

Лисицата кученца едноставно не може да остане уште и ќе pop-up на репортажите претворајќи ги во дивините. Тоа е можно да се контролира нивните ѓаволиите од игра Супер Бет Функција. Можете да го зграби еден кученце на 3то ролна со плаќање 25 coins. плати 35 or 50 пари и да види ги претворат 2, 3 and 4 reels, или сите репортажите во дивините соодветно.

Можете да ги зголемите вашите лични Фондот Фокс со прифаќање на великодушноста на г-дин. Foxin Wins. Тој ќе се нагоре до вашиот биланс по случаен избор. Или друго што ќе ви овозможи да се најде leprechaun и темелно го тресат и да ги испразнат џебовите со функција leprechaun изнудена.

Постои уште една опција пари се врти на чекање за вас. Коцка и да победи или 2x или 4x мултипликатор со правилно погодување боја картичка или костум картичка соодветно.

Min / Max Bet per spin (£/$/€): 0.01 – 2.0

Jackpots (£/$/€): 2,000 coins (base game)

Closing thoughts

Преземање на врвот место за своите исклучителни 3D графика, анимација и забава исполнета пристап до единствена тема, Фокс Победи хитови джакпота. Уживаат во прокиснал гостопримството и ги донесат дома на разделба подарок на страшно победи.