Сем на плажа

This fantastic slot is one of the most popular free online casino games. со 5 reels and 243 начини да се победи, има прекрасни графика и иновативни и исклучително интересна игра. Темата е врз основа на електрични Сем и неговото семејство ужива на плажа на Карибите. Се приклучат на нивната забава и може да освои многу награди премногу.

Play Now

За програмерите на Сем на плажа Slots

ELK студиа се на инвеститорот на оваа прекрасна и многу иновативни игра слот. Иако ова инвеститорот е нов во бизнисот, но тие се импресионирани секој со своите неверојатни игри и неверојатна графика. They have worked for lots of free online casino games providers and also some very big casinos.

About the game

Овој слот има 5 reels and 243 начини да се победи, па нема да биде напуштањето овој слот без да освои нешто. На графика се многу јасни,. И симболите убаво направени. На плажа и синото море во позадина ќе ве натера да сакате да одите на плажа. This game is available to be played on various online casinos as one of the free online casino games. Високо платени симболи се семејството Сем вклучувајќи ги и неговата сопруга Сандра, неговата ќерка Меги и неговиот брат Тед. Долна симболи вредност вклучуваат рак, клучеви, морска ѕвезда. Постојат неколку бонус функции како Спин Спомен Beach- Оваа функција се активира кога ќе земјиште на сите четири членови на семејството во една линија. Ќе бидат наградени со бесплатни вртења и сите членови на семејството ќе се претвори во дивините стап за остатокот од слободни врти.
симбол растера е златно ѕвоно што ѕвони секој пат кога ќе слета на ролна. Ако ви земјиште 3,4 or 5 на овие камбани, ти ќе добиеш 5, 10 or 15 free spins. Повеќе топки, кои слетуваат на вашиот ролна во Програмата за бесплатен спин функција ќе ви даде уште еден бесплатен спин.
Исто така ако некој од членовите на семејството слета во Програмата за бесплатен спин функција тие ви даде електричен третира како Електрични третираат Сем е дека ако тоа земјиште за време на функцијата, тоа ќе се претвори во леплива диви. третираат Сандра е тоа што таа ќе се зголеми множи до 10x. Ако Тед земјиште во функција тој ви дава 2x или 3x мултипликатори. Ако Меги земјиште на ролна таа поплочува далеку симболи на пониска вредност и нови симболи не се појавува.
Минималниот влог се движи од 20p да £ 100.

Summary

Оваа игра од студијата ELK ќе ви amaze. Тоа е сè што човек очекува од една онлајн игра слот: одлична графика, непречено игра, неверојатни карактеристики и висок исплата. To add to this the slot is available amongst various free online casino games at various online casinos. Па дури и да го игра за слободен!

Play Now