Пеперутка Staxx

Пеперутка Staxx е врвот слотови игра врз основа на магична бајка тема на градини, пеперутки и цвеќиња, кои се сигурни да се земе ќе го затворите природата. Има четириесет paylines во оваа игра која се шири низ пет ленти и три реда. Репортажите се поставени во однос на позадината на мирна река поток со планини и градината со дрвја и цвеќиња околу. Има смирувачки музика со оглед на тоа игра која ќе го задржи вашиот ум и тело опуштено сите заедно. Да се ​​обложиме во оваа игра, Постои ограничување поставени помеѓу 0,20 £ и £ 400 секоја спин. Играта може да се репродуцира на мобилни телефони, таблети и десктоп компјутери.

За инвеститорот на пеперутка Staxx

Ова магично тематските врвот слотови игра беше развиена од страна NetEnt. Тие се пионерите на онлајн казино слотови со повеќе од две децении искуство. Тие создадоа над сто игри во различни варијанти, секој со уникатно искуство и можности за да им помогне на играчите се победи некои импресивни награди.

Играј сега

За играта

Во ова врвот слотови игра, ќе може да игра со шарени симболи на различни цвеќиња и пеперутки. Блескав Пеперутката е на врвот плаќаат симбол со 60 пати вашиот облог. црвената, розова и виолетова двојна обоени цветови плаќате 40x, кога пет на еден вид земјиште на payline. J, А, К и П на карти за играње плаќаат малку пониски удели на секоја од 20x. Сите победи се смета кога знаците се јавуваат од лево на десно од репортажите на следните позиции. Постојат две бонус симболи за да ви помогне да победи од подобрена карактеристики. Тие се симболите на цвет со различни бои на ливчиња и лаванда боја цвет.

  • Бонус Диви: Цвет со различни различни бои на ливчиња е дива симбол. Се заменува сите други симболи на игра, освен оној кој го активира растера.
  • растера бонус: Симболот на лаванда боја цвет е растера на овој врвот слотови игра. Доделува ви 5, 6 or 7 бесплатни игри со 3, 4 or 5 симбол слетувања. Во текот на слободен врти, ќе го добиете само зелена боја кожурец симболи на репортажите. Сите оние блескав се трансформира во тече пеперутки, а потоа тие се движат кон екстремната левица на макари. Сите акумулирани пеперутки нудат различни комбинации победа и поголеми награди на крајот на сите вртења.

резиме:

Играј сега

Со шарени одлична графика и феноменално карактеристики, ова врвот слотови игра е едноставно да се третираат на вашите очи. Ова е најдобар карактер тематските слот со RTP на 96.80%.