Диви Торо

The Wild Toro Slots Bonus will immediately enliven up your mood with a very cartoon like set-up of a small town in Spain, таму се случајно поставени куќички со луѓе шетајќи во позадина на петите. Темата на слот е врз основа на бик борбите популарен спорт на Шпанија, каде се бори со матадор огромен бик. Така што концептот е таква што колку пати матадорот успева да надвладее бикот или обратно, Исплатата се додадат со вашите паричници. Подморница гласовите на луѓето се поставени во позадина да ви даде чувство на зафатен градот.

Играј сега

За програмери на диви Торо Slots

Elk студија е една од оние програмери кои успеа да направи белег во индустријата за игри со игри како bloopers и диви Торо слотови. Инвеститорот поведе своето работење четири години назад и успешно доставени 8 игри до сега. Компанијата се случува да напредува во доменот многу наскоро гледа во квалитетот на игра тие се обезбеди.

За играта

спектар на обложување паѓа помеѓу 0.20 во оваа онлајн казино игра. Симболите на слотови на Дивиот Торо се многу уникатна. Сте портокалова исечени со нож во меѓу, роза, раскошен вентилатор во виолетова боја и 3 различни монети од злато сребро и бронза. Потоа, тука е дива дивиот Торо симбол писмена навалена во жолта боја поставени во просторот на ролна. Растера е лут матадор со мала мустаќи. Потоа, тука е, секако, одење дивината на игра која е лута бик со рогови и големи заби се смешка на тебе. Рози ви даде максималната вредност на 1,000 кредити проследено со knifed портокал со 500 пари. Има 178 paylines да победи.

Дивиот симбол на местото се 'освен за растера да се направи Високата на тастатурата за вас. А payline со диви симболи може да се пофали од највисоките исплата. симбол на Дивиот Торо се појавува само на петтиот ролна. Дивиот бик делува како Одење Диви и се движи хоризонтално низ едни со вртење. Како што се движи, таа се менува сите матадори на дивината, а потоа се населува како диви на првата ролна. Прв 3 Матадори на репортажите на вториот, трети, и четвртата макари сметки за бесплатен повторно се вртат. На матадори се држи до своите места и дополнителни врти излезе како уште Матадор појавува на макари.

резиме

Играј сега

Диви Торо слотови е неверојатно онлајн казино игра за играчи кои само сакаат да Лазе околу со слот казино, и не сакаат да играат ризично еден. Elk студија, инвеститорот има навистина импресиониран со игра во отворот.