Легендата Lore

Ако некогаш сте виделе оние епски битки во филмовите тогаш ќе се согласите дека е најдобар категорија акционен филм. Легендата Lore е слот игра врз основа на таква битка низа. Војната тука е меѓу џуџиња, гоблини и orcs и слот карактеристики различни интересни ликови како симболи. Оваа пет ролна Велика Британија слотови мобилен играта има 25 залог-линии кои се прицврстени за репортажите. Постои интензивна војна музика во позадина, и дава реална чувствуваат на играта. Слот е поставена во позадина на планините и замокот, и можете да забележите крилести суштества со крв на нејзините перја. Обложување започнува со 25p но максимум е поставена само во £ 62,5 спин.

Play Now

За инвеститорот на Легендата Lore

Оваа интензивна епска битка врз слот игра беше развиен од 1×2 игри на среќа (Никта). Тие се една од водечките компании за игри со богато искуство во создавање на различни слот игри онлајн казино сајтови. Нивните игри да се репродуцираат на различни интернет-от за уреди како мобилни телефони и таблети.

About the game

This Велика Британија слотови мобилен карактеристиките на играта симболи на различни карактери, вклучувајќи четири Elvish херои. Тие се Arior, законски, Derec и Caldor заедно со симболи на гоблин, лак & стрелка, златен оклоп и крилести животни. Derec е симбол на херој кој го плаќа највисокиот удел на 500X на пет од ваков вид слетување низ активен payline. Постојат три посебна карактеристика симболи претставена со имиња Elvish цар Aliendor, принцеза Silvertawn и Орк име Bonecrack.

Play Now

  • Bonecrack бонус: Кога симбол на Орк се појавува три или повеќе пати во текот на спин, ќе се преземат во бонус круг. Тука се појавува да се соочи со Орк во swordfight случаен херој. На крајот на круг, ќе се доделуваат награда врз основа на тоа колку добро вашиот херој бореле.
  • Диви бонус функција: принцеза на воинот, Silvertawn е дива симбол на овој Велика Британија слотови мобилен игра. Се заменува сите симболи освен база коска пукнатината и симболи на царот. Пет од диви симболи низ payline ќе плаќа удел победа до 7500 монети премногу.
  • растера бонус: Aliendor кралот е симбол растера на овој Велика Британија слотови мобилен игра. Кога три или повеќе на овој симбол земјиште за време на спин, ќе се доделуваат десет бесплатни вртења. Сите добивки во текот на овие врти се тројно.

Summary

Со неверојатен графика и прекрасен тема, ова Велика Британија слотови мобилен Играта нуди чиста забава. Постојат голем број на бонус награди кои можете да победи премногу.