бајка Легенди: Хансел и Гретел

Ако сте љубители на бајките тогаш ќе бидат заинтересирани во игра како бајката Легенди: Хансел и Гретел. Тоа не се потребни никакви внесување, како што тоа е многу популарна приказна. Во ова мобилен телефон слотови без депозит бонус игра, постојат пет макари и десет основни paylines каде што можете да се обложуваат помеѓу 10p и £ 200 на вртење. Слот е поставена во позадина на една мистериозна полноќ каде што брат и сестра дуото се таму чувари на шумата за да го фатат било нечестивите вештерка на прв поглед. На звуци и музика заедно со убава анимирани сцени ве забавуваат сите заедно.

Play Now

За инвеститорот на бајката Легенди: Хансел и Гретел:

Инвеститорот на овој прекрасно тематските мобилен телефон слотови без депозит бонус играта е NetEnt, еден од пионерите во модерната казино игри решенија со прекрасен слот наслови, кои нудат највисоко ниво на забава и забава. Сите нивни игри се изградени со помош на напредна технологија игри кои ги нуди уникатна и интерактивни карактеристики.

About the game

This мобилен телефон слотови без депозит бонус Играта има симболи на Хансел, неговата сестра Гретел, Бајка легенди лого и некои вкусни бомбони како симболи на играта. Логото на бајка ви се плаќа најмногу кога се чини пет пати по ред и ќе се даде 40 пати вкупната количина залог како награда. Сите победи открие убава анимација на секој симбол што изгледа многу магични. симболи бонус од овој слот се бели гулаби и богатство градите.

  1. Диви & растера: На бели гулаби претставуваат диви симбол на играта и да се појавува само на макари 2 & 4 во текот на база на игра и се состои од репортажите 1 & 5 во текот на слободен врти. Ова ги опфаќа сите освен градите симбол на богатство што претставува растера функција и го отклучува бонус функции. Кога три или повеќе богатство градите појави, бонус е отклучен и треба да се избере една од трите градите. Можете да добиете победа паричка, бесплатни врти или бонус игра каде што може да победи до Т0 120 пати вашиот облог износ.
  2. самовила изненадувања: За време на игра во оваа мобилен телефон слотови без депозит бонус игра, самовила се појавува случајно и ти дава бонус подароци. Таа се конвертира Купишта на случајни симболи на слотот во дивината или во симболи врвна вредност или на еден од еден вид симбол, што резултира со големи победи.

Play Now

Summary:

овој магичен мобилен телефон слотови без депозит бонус Играта нуди многу изненадувања со помош на згодна малку самовила кои може да ви помогне да се направи некои огромниот профит од вашиот облог количини.