џунгла Дух: Повикот на дивината

Оди на џунглата експедиција во џунгла Дух: Повикот на дивината процеп. Длабоко во џунглата, тоа е влажна, влажни и дом на многу опасни животни и застрашувачки звуци. ова mobileslots од NetEnt е пет ролна и 243 начини да се победи слот.

За програмери

Играј сега

ова mobileslots е развиен од страна NetEnt. Компанијата е создавање на игри, кои не само што се забавни, но, исто така, доаѓаат со светли графика и иновативни карактеристики.

За играта

Пет макари и 243 до 1,024 начини да се победи слот, ова mobileslots може да се репродуцира на сите уреди од 20p да 100 да се вртат. Одличен 3D графика поставена во џунглата каде дивата природа оживува. Позадина музика може да биде енергичен ритам или релаксирачки природата звуци. Пет различни животни се симболи на репортажите. Овие се крокодили, мечки, кобри, слонови, и тигри. симбол највисока вредност е тигар кој ќе им даде 150 пари за пет поени на payline. Ниско платени симболи се покриени лозите карти за играње А, К, П, J, и 10.

Другите функции вклучуваат:

  • симбол за проширување- Секој симбол во играта со исклучок на растера е обележана со пеперутки. Ако било кој симбол означени со пеперутка е дел од победничките комбо, симболот ќе се шири да се пополни целиот ролна.
  • Пеперутка Зголемете- Оваа функција може да биде побарано по случаен избор во базата игра. Пеперутки летаат за макари и се шири 04:59 симболи кои се во наградната спин.
  • слободен врти- Три или повеќе цвет икони се појавуваат насекаде во базата игра ќе се активира оваа функција. Вие исто така може да победи 15 times your stake bonus if you land four scatters. но,, ако ви земјиште пет растура, ќе се доделуваат 50 пати вашиот удел бонус. Откако ќе го активира оваа функција, можеш да си играш со 1,024 начини да се победи. Тогаш ќе треба да изберете кој било од пет симболи на животните. Животно кое ќе изберете ќе биде само поголема симбол вредност на макари за време на слободен врти. Сите пет животните доаѓаат со одреден број на бесплатни врти и нема повеќе слободни врти може да се retriggered.
  • Тигар дава четири слободни врти
  • Слон дава осум слободни врти
  • Мечка дава дванаесет слободни врти
  • Крокодил дава шеснаесет слободни врти
  • Кобра дава дваесет слободни врти

резиме

Играј сега

џунгла Дух: Повикот на дивината е среден до висок варијанса игра. ова mobileslots доаѓа со голем бонус функции и изгледа неверојатно.