Шангри-Ла

Шангри-Ла е слот игра со пет ролна со петнаесет фиксна paylines врз основа на митска приказна на античките Тибет. What makes this best slots jackpot game is mind blowing graphics along with an impressive jackpot reward. Играта е поставена во позадина на струја реката со храмот и планински поглед дека апсолутно изгледа магично. Музиката во позадина е многу благотворно и кој ви помага да се задржи смирен и фокусиран ум. Атмосферата во игра ќе ве однесе во сосема поинаков свет на фантазија со инспиративни визуелни. За да поставите вашата облози, можете да изберете од толку ниско, како 20p и да си одат до максимум од £ 90 годишно се вртат на играта.

Play Now

За инвеститорот на Шангри-Ла

Овој магичен најдобрите џекпот слотови игра беше развиен од страна на NextGen (Никта), популарен бренд развој казино со повеќе од две децении искуство. Тие создадоа стотици различни категории на казино игри, кои ги направи еден од првите десет компании во светот.

About the game

Ова е еден од најдобрите џекпот слотови игра кога станува збор за висок квалитет на графика и звуци. Постојат некои прекрасни симболи на бели тигри, слонови, носорози, храм, нож и лотос цветови. врвот плаќаат симбол е никој друг, од моќниот бел тигар, кој рика со освојувањето број на 500 пати на клада. За да се добие дека треба да има пет симболи низ најсилните payline, кој е на ред центар на макари. Нискиот плаќаат симболи се дијамант на карти за играње, лопата, срцето и клуб кој изгледа како скапоцени камења. Постојат седум бонус симболи во оваа игра и тие се три различни симболи на девојката и четири овална форма артефакти.

Диви карактеристики: На сликата на една убава девојка во рамка е дива симбол и таа ги опфаќа сите база на симболи. дополнително, друга слика со оган запали рамка случајно се појавува како диви да понуди повеќе Високата на тастатурата. Исто така постои и можност за рангирани дивината каде што целата слика на девојка се појавува за да понудат подобра победи.

растера Функција: молитва тркало е карактеристика на овој растера најдобрите џекпот слотови игра и три или повеќе од тоа предизвикува бонус функции. Пет од овој симбол низ payline, исто така, предизвикува џекпот бонус каде што се 3000 монета ја освои. Ова може да се добие голема ако се игра со висока вредност облози.

Play Now

Summary

Со препреки графика и шарени симболи, ова најдобро џекпот слотови игра ви нуди широк избор на бонус функции може да се победи од. Ова е навистина најдобра игра да се обиде ако сте до прават некои сериозни пари.