Tianlong

Ова е 5 ролна и 10 paylines free spins слот машина игра. Таа има кинеската митологија тема фокусирани на митски летачки змеј. Овој слот е за сите слободни врти и функција дивината повторно се вртат. Да се ​​биде визуелно убави слотот со интересни карактеристики овој слот е целосно спакуван третираат.

Play Now

За програмерите на Тјан Лонг Slots

Оваа фантастична слот е развиена од страна на мали софтверски развој на компанијата Игри лабораторија. основана во 2008 оваа компанија е специјализирана во i-игри. Тие се во развој бесплатни врти слот машина игра од 2013 и се прави сериозен напредок. Тие се активно развој на игри за многу големи имиња во бизнисот.

About the game

Митолошките тема врз основа на летечки змеј убаво создаде. Позадината е исполнет со цреши и на саундтракот е многу релаксирачки. бидејќи ова слободен врти слот машина игра има митски тема симболите се бонсаи дрвца, камчиња, цвеќиња, планините, мониста и пагоди.
Дивите симбол е змејот и само земјиште на средината три репортажите што е 2,3&4. Тоа може да биде замена за сите симболи освен растера што е феникс. карактеристики бонус вклучуваат:

  • Free spins- кога ќе земјиште три феникси на средината 3 Макари оваа функција се активира. Ќе бидат доделени 15 бесплатни врти во текот на V кој ќе победи ќе биде двојно. Ако ви земјиште 3 или повеќе од овие расфрлани во текот на слободен врти, дива l повторно- спин може да се случи и многу повеќе се врти може да биде предизвикана од слетување повеќе од три растура.
  • Проширување дивиот Одбиени- Секој пат кога дивината се појавува на репортажите се активира оваа функција. Секоја ролна содржи диви симбол ќе престанат и диви симбол ќе ги пополни сите позиции. Сите победи ќе бидат исплатени и ќе добијат бесплатна спин. Ако слета на диви во текот на тековната повторно се врти, тоа ќе предизвика функција повторно.

Минималната големина на залог е 10p и максималната големина на залог е £ 250. This free spins слот машина игра може да се игра на различни платформи вклучувајќи го и вашиот лаптоп, таблети и вашите мобилни телефони.

Summary

Убава графика на овој слот ќе удар вашиот ум. И иако овој слот може да изгледа релаксирачки за вас, неговите карактеристики се увлекателен. This слободен врти слот машина игра е за сите повторно се врти и ќе добиете многу од нив. Оваа игра има визуелен изглед и неверојатна игра. Сите нешта во еден слот игра направи тоа вреди сите вашето време и пари.

Play Now