luchadora

пет макари и триесет paylines слот, Luchadora се напојува со Thunderkick Софтвер. ова слотови бонус игра е инспириран од многу забавни мексиканскиот борење нудат носивост на забава на играчи.

Играј сега

За програмери на Luchadora

ова слотови бонус игра е развиен од страна на младите, но ветувачки компанија наречена Thunderkick во соработка со Никта. Онлајн игри развиена од страна на оваа компанија нудат различни теми, заедно со креативна игра.

За играта

ова слотови бонус игра е пет ленти со четири реда слот што значи дека постојат четири симболи на секоја ролна. Триесет paylines на Luchadora се фиксни. Играта е поставена во борење прстен со своите четири означени агли и многу борење постери се расфрлани во врска со тоа. Означените делови ќе има голема улога во карактеристики бонус. на слотови бонус игра може да се игра од минимум облог од 10p и до максималната залог од £ 100 по вртење на различни компатибилни уреди. Четворица маскирани борачи El Toro, Рајо, Змијата, и Ел Pantera, како и енергичната и Морничава Campeon, се икони на висока вредност на макари. симболи на ниска вредност се претставени од страна на некои оригинални мексикански зеленчук како чили пиперки и во различни бои. ова слотови бонус игра исто така, содржи две бонус симболи. Тие се претставени од страна на Lucha Smackdown и бонус симбол на Luca.

На различни карактеристики на овој слот се:

  • прстен Corners- При вршење на редовните игра ако се појави било борач на било означени агол, а потоа сите други идентични симболи на репортажите ќе бидат променети во дивините. Ова ви дава подобри шанси за формирање повисоки комбинации победа. Дивините ќе ги замени сите основни симболи.
  • Lucha Smackdown- Во регуларниот игра, оваа икона земјиште само на ролна 5 а вие награди 7, 11, или 15 бесплатни вртења и, исто така, ги наградува со до 15x множител.
  • Lucha слободен врти- Оваа функција е инициран од слетување на три или повеќе Lucha икона бонус. Ќе добиете 7, 11, и 15 бесплатни врти за слетување 3, 4, или 5 бонус симболи. аглите на прстенот се активни за време на оваа функција. Секое борач слетување на било кој од нив ќе останат дивината за време на траењето на функцијата,. Сите четворица борачи се менува во дивините прави повеќе профитабилни икона Ла Luchadora се одржи на сите Misterioso Campeon икони.

резиме

Играј сега

luchadora е фантастичен слот кој не само што изгледа неверојатно и обезбедува носивост на забава, но исто така, содржи неколку високо вреднувано бонус функции.