Јура свет

Јура Светската слот ја донесе назад некои од вашите омилени диносаурусите со цел да додадете некои возбудливо искуство во вашиот живот. Ова Јура Светската слот е создадена од страна Microgaming и во основа е инспириран од нашиот љубовен филм Паркот Јура. А да не зборуваме, исто така, нуди некои возбудливи бонус функции кои ви дозволуваат да победи колку што сакате.

Play Now

Ја води вашата диносаурусите во Паркот Јура Светската слот

Ова Јура Светската слот со пет ленти заедно со три реда и 243 ways to win. Репортажите се убаво дизајнирани во некои футуристички стил кој е направен од metallics. Фонот е прикажан со парк-како структура, доста дополнување на макари.

Ова Јура Светската слот, исто така, ќе играат некои клипови и музика од филмот со тоа што го прави многу поинтересна.

На високо ценет симболи се прикажани со ликовите на самиот филм i.e. Овен, Симон, Клер, и Ник. Долниот вредност симболи, од друга страна, се збирка на различни видови на диносауруси во различни бои.

Играта е логото е дива симбол оглед на комарци во килибар е дизајниран како симбол растера.

Бонуси под вашето име

Постојат различни бонус функции понудени во овој свет Јура слот. Од кои, first one is Wild scatters. Тоа може да биде предизвикана од слетување две растера симболи во текот на истиот спин. тогаш тоа ќе се претвори и двете од нив во дива, Оттука доделување на некои екстра дивините.

Indominus Рекс е следната опција во овој слот. А гигант суштество ќе се појави периодично во некои интервали за време на вашата база игра. Тоа ќе усоврши вашето победи до 1000x.

Ако, ќе слета на три или повеќе растера симболи, тогаш тоа ќе предизвика слободни спин функција за вас. First free spin feature is the Gyrosphere Valley which will award you 10 бесплатни врти заедно со мултипликатор зголемување на секој не-победа спин. Тоа ќе го прекине кога ќе добие победа. Втората карактеристика е лабораторија за создавање на. Тоа ќе ви награда со 10 слободни врти и некои победа симболи. Овие симболи ќе се исчезна во некое време, така што ќе може да се создаде некои повеќе победи. Последните карактеристика е Raptor Ден, кој ви дава 10 слободни врти и симболи растера кои дејствуваат како диви.

Play Now

Финале мисли

Ова Јура свет слот е полн со активности заедно со интригантна атмосфера која ви овозможува да имате некои големи време забава. Играње тоа за подолги периоди, ви овозможува да изберете вашето слободно бонуси спин. Дали вашето место добива здодевни? Што е со повикување на некои диносауруси оваа вечер?