Желби Клео

Ако сте во потрага за една игра со пристоен број на Онлајн слот бонус карактеристики, тогаш Желби Клео од Еволуција Игри на среќа треба да направите. Овој антички Египет-тематските видео слот овозможува да игра на вкупно три база на карактеристиките на играта и две слободни спин бонус функции. Дознај повеќе за овие со читање до крајот.

Играј сега

Знаејќи повеќе за онлајн слот бонуси На

Како што е наведено претходно на, Желби Клео доаѓа со три база игра бонус функции. Сите овие карактеристики се активира по случаен избор во текот на база на игра. Имате песоците на Fortune, Додади Диви Макари и загарантирана Диви Макари функција на располагање во оваа онлајн Slot бонус игра.

Овој слот игра доаѓа со 5 макари и 25 paylines. Симболи на репортажите вклучуваат ankhs, скапоцени нараквици, scarab бубачки и играта е логото (сите тие имаат високи вредности). Можете исто така имаат стандардни карти за играње се состои од А, K, П, J, 9 и 10 (тие имаат ниски вредности). Дивиот Клеопатра е кралица на Египет, додека Растера е египетска пирамида.

Сега назад на база игра бонус функции на. Песокот на среќата ти овозможува да конвертирате секој симбол висока вредност на репортажите во само еден симбол висока вредност. Со ова, може да се добие победа комбинации и мултипликатори за повисоки исплати. Додади Диви Макари се појавува по случаен избор и ќе мора диви симболи се појави на макари да ја зголеми вашата победа потенцијал. Слета пет дивините на активен payline и да заработи 500 пари во процесот. За гарантиран Диви Макари, до пет ленти ќе има дивините на нив и понатаму да ви заработи победи почесто.

Да се ​​врти репортажите сите што ви треба е симболична сума од 30p. Постои одредба за повисоки облози да се направи и играчите да поставите облози на спин високо како £ 60.

Карактеристика на оваа онлајн Slot бонус игра бесплатен врти

Оваа онлајн Slot бонус игра доаѓа со две слободни врти, имено: Вечниот богатство и Клео парада. И на слободен врти се активираат кога ќе слета на најмалку три пирамида растера икони на макари.

Ќе треба да изберете еден од двата слободни врти да се игра. Ако го изберете Богатството Вечниот слободни врти, тогаш се очекува да играат меѓу 5 и 10 бесплатни врти. Сепак, Парада Клео ќе треба Клеопатра Диви икони наредени на ролна 5 да ви помогнат со комбинации слетување победа.

Да ги сумира

Играј сега

Со оваа онлајн Slot бонус игра, можете да бидете сигурни дека се забавуваат за долг период на време. бонус функции на база игра, како и бесплатни врти, нудат играчи со можности да се здобијат со победи и да ги зголемат нивните исплати.