Хонг Конг кула

Ако сте љубители на огромни градови метро, особено од меѓународни дестинации, тогаш ќе сакам Хонг Конг кула слот игра базирана на највисоката трокреветни кули во цела Кина. ова 5 ролна мобилни слотови Играта е поставена во позадина на прекрасен поглед на градот под највисоката кула. Бојата е сино со страшни ноќ светлина која се надополнува на тема. Звукот на ветер и движењето на зафатен сообраќај под со чести звуците на полициски сирени направи да се чувствувате да се стои на врвот на овие кули. Играта се игра со залог износ од £ 0,20, а најмногу по спин што оди до £ 100.

Играј сега

За инвеститорот на Хонг Конг кула:

Инвеститорот на овој мобилни слотови играта е ELK игри, иновативен лидер во казино индустријата кој има произведено неколку креативни игри за онлајн корисници. Сите нивните игри се популарни и играше на неколку казино сајтови и мобилни апликации од страна на корисниците од целиот свет.

За играта

симболи играта на овој мобилни слотови вклучуваат злато 7, син дијамант, лотос цвет и бонсаи дрвото што се формираат првите Напомена симболи на отворот. број 7 во злато е највисоко платени со 1500 пати од акциите со 5 симбол слетувања на payline. Постојат пет случаен шарени кинески симболи, кои се пониски оние вредност. Логото на игра заедно со сина & црвена јин-yangs претставуваат бонус симболи на играта.

  • Мистерии Симбол Функција: Кога три симболи на играта логото се појавуваат во рангирани формација за покривање на ролна, се врти да се открие уште еден симбол. Исто така може да се открие во сина јин-јанг и кога тоа се случи, можеш да си играш бонус ниво заедно со 2 екстра животи за џекпот победа можност.

Играј сега

  • Бонус Игра Влегување: Црвената јин-јанг е симбол растера и три или повеќе од нивните слетување предизвикувачи бонус игра. Четири слетувања ви даде влез бонус игра со екстра живот и пет слетувања со 2 екстра животи да се игра круга џекпот.
  • Тркалата на небото: Ова е џекпот игра на овој мобилни слотови игра каде што можеш да се вртат гигант тркало со броеви на удели наведени на тоа. Постојат три нивоа овде; На првото ниво ќе нуди максимална победа 2000 пати на клада проследено со 10,000 пати на акциите на второ ниво и третата и последна ниво нуди шанса да победи неверојатни 50,000 пати вашиот удел.

резиме:

ова мобилни слотови Играта нуди најголем број на победи удели заедно со неколку бонус функции може да имаат корист од. Ти дефинитивно може да се надеваат дека ќе освојат големи пари ако играат неколку вртења на овој слот.