космички Кристали

Ако сте љубител на накит и скапоцени gemstones, космички Кристали е слот игра за вас. This слотови сајт бесплатни бонус Играта има пет макари и педесет голем залог линии. Ова го прави начин за голем број на Високата на тастатурата може да имаат корист од. Темата е врз основа на различни шарени кристали од космички светот. Позадина на макари е scintillating поглед на просторот со розова и виолетова акценти дека изгледа прилично магичен. Вие исто така може да се забележи анимирани ѕвезди треперењето и некој вид на магла се издига од планетата. музика во позадина е на спа природата и се чувствува како медитација на своите песни. графика со висока дефиниција прави да се зависници од играта веднаш. И постојат голем број на функции, за да ви помогне да победи голема, премногу. Обложување започнува со 50p предат и може да го зголеми до максимум од £ 100.

Play Now

За инвеститорот на космичкиот Кристали

Оваа прекрасна и магично слотови сајт бесплатни бонус игра беше развиен од страна на железо пес (Никта), познатиот бренд име за онлајн казино слотови. Тие се нова соработка тим со користење на различни напредни вештини игра која што ги создаде најдобрите искуства слот игра за онлајн гејмерите.

About the game

Во овој колоритен слотови сајт бесплатни бонус можете да уживате во разни симболи и анимација на победа. Постојат розови кристали, виолетова оние, сини кристали, жолти и зелени кристали како основа симболи на отворот. Жолта кристална симбол е оној кој може да ви плаќаат на врвот награда од 1000 пати вашиот удел. Тоа е можно, ако успее да слета пет од овие на активен залог начин. Аце до 10 на карти за играње стана ниско платени категорија тука. Постојат две бонус функции, кои се активираат со симболи на црвено-жолти кристали и симбол повторно се вртат.

  • Диви бонус: Жолто-црвено симбол е дива карактеристика на овој слотови сајт бесплатни бонус игра. Се заменува сите симболи и секој слетување се проширува за да се покријат ролна. Па оваа функција ви помага да победи оние големи награди преку зголемена комбинации победа.
  • Free Spins: Не постојат одреден број на бесплатни врти во оваа игра. Но, секој пат кога ќе успеат да се добитна комбинација, функција повторно се вртат се активира. Ова значи дека врти репортажите се задржи до времето ќе победи од комбинација. Во суштина, ќе се гарантира победа со секој wagering на спинови.

Play Now

Summary:

Со зачудувачки визуелни и единствена тема, ова слотови сајт бесплатни бонус игра е најдобар во категоријата. Враќањето на играчот е тука 95.01%.