Fairy Tale Legends

Historia e Red Riding Hood ishte ndër të preferuarat e tona për shumicën prej nesh, kur ne ishim ende fëmijë. Tani që ne kemi rritur në moshën e rritur, ka ende pak e lidhjes sentimentale në këtë histori. Kjo është ajo që NetEnt shpreson për të shfrytëzuar në zhvillimin e Fairy Tale Legends: Red Riding Hood slot game.

Rreth Developer

argëtuese Net ka ekzistuar që nga viti 1996 dhe është i bazuar në Suedi. NetEnt është zhvilluesi i parë që kanë krijuar një kazino online duke përdorur platformën java. megjithatë, ajo ka lëvizur që nga më të platformës më të përparuar si HTML5 dhe teknologjinë Flash. Kjo zhvilluesi i ka bekuar botë lojrave me një shumë të lojrave gjatë viteve. Nga zhanret e ndryshme të lojës, NetEnt duket të jetë veçanërisht i bazuar në zhvillimin e lojra slot.

Për lojë

Fairy Tale Legends është një lojë online slot me pesë lëkundet dhe njëzet paylines. Kjo lojë është projektuar mirë dhe ka një mendje sfond që përbëhet nga kakofoni që do të hasen zakonisht kur lëviz nëpër pyje. Si Red Riding Hood lëviz nëpër pyje, ju mund të dëgjoni cicërima e zogjve dhe fëshfërimën e pemëve; të gjitha rritjen e efekteve të kësaj loje.

Fairy Tale Legends shuma minimale që lojtarët mund të bast në një rrotullim të vetëm është 0.2 ndërsa bast maksimale është 200. Kurdo që ju të ndjeheni si Staking shuma të mëdha parash, ka një buton Max bast pranë rrethit tjerr që mund të ju ndihmojë në këtë drejtim.

Fairy Tale Legends ofron dy mënyra kryesore aktivizimin tiparet bonus. Një nga mënyrat e tilla është përmes përdorimit të thesarit ikonë gjoks. Kur kjo tokat në rrotullat, ju merrni tre opsione bonus: rrotullime falas, Beware fiton Wolf dhe Coin.

Free Spin funksion ju jep dhjetë rrotullime falas. Ju mund të retrigger tjerr e lirë në qoftë se ju tokës në gjoks thesar në rrotullat. Një gjoks thesar ju jep një shtesë dy rrotullime falas. Në fund, kjo rezulton në një total prej pesëdhjetë rrotullime falas. me siguri, pesëdhjetë rrotullime falas janë të mjaftueshme për ju për të marrë pushim tuaj me fat.

Me Coin fiton funksion, ju janë dhënë një shumë të rastit pagim. Kujdes tipar Ujku që përfshin udhëzuese Red Riding Hood përmes pyjeve në shtëpinë e gjyshe. Nëse ju nuk e bëni këtë mjaft mirë, ajo mund të bëhet rostiçeri e madhe e keqe Wolf.

vendim

Fairy Tale Legends është një lojë shumë interesante me shumë karakteristika bonus. Kombinimi i karakteristika bonus dhe dizajn të bukur të bëjë lojë një nga një lloj.